Perşembe, Aralık 13, 2018

Platzhalter roof5

 

Arama-2

Langfristige Artikel

Box Link

Events

 PANO

 

 

 

 

 Zonema de Domane ma

 

   
   
   
   

  

Dersimzaza.com'dan kısa bir açıklama

Facebook'ta sitemizin ismi ile benzerlik taşıyan bazı sayfalar görülmektedir. Bu sayfaların sitemizle hiç bir ilgisi yoktur. Sitemizin www.dersimzaza.com adresi dışında internet üzerinde herhangi bir hesabı ya da sayfası bulunmamaktadır.

Kamuoyunun dikkatine sunulur.

Dersimzaza.com

 


 

Baluken’in 4 Kasım Darbesi mesajı Meclis kürsüsünde: Haklıyız, meşruyuz ve direniyoruz; elbette biz kazanacağız…

 

Baluken’in 4 Kasım Darbesi mesajı Meclis kürsüsünde: Haklıyız, meşruyuz ve direniyoruz; elbette biz kazanacağız…

4 Kasım Darbesi’nin yıl dönümü vesilesiyle partisinin grup toplantısına cezaevinden bir mesaj gönderen HDP Diyarbakır Milletvekili İdris Baluken, ‘Bizler tarihin haklı, onurlu ve meşru tarafında olmanın rahatlığı içerisindeyiz. Her zaman olduğu gibi bugün de zulme karşı direnenler kazanacaktır’ dedi

 

Özgürlükçü Demokrasi / 7 Kasım 2017

 

Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) Sincan F Tipi Kapalı Cezaevi’nde tutuklu bulunan Grup Başkanvekili ve Diyarbakır Milletvekili İdris Baluken, eş genel başkanları ve milletvekillerinin tutuklandığı 4 Kasım Darbesi’nin yıl dönümü vesilesiyle bir mesaj gönderdi. Baluken’in mesajı haftalık grup toplantısında konuşan HDP Eş Genel Başkanı Serpil Kemalbay tarafından okundu.

Demokrasi mücadelesi bedel ister…

Baluken’in toplantıda yoğun alkış alan mesajı şöyle: “Demokrasi, barış ve özgürlük mücadelemizin beton duvarlarla boğulmak istendiği bu süreçte, her dönemde olduğu gibi bugün de bu baskılara asla boyun eğmeyeceğimizin bilinmesi gerekir. Halklarımızın kadim tarihinde, bu topraklarda, demokrasi mücadelesinin gelişmesi her daim bedel istemiştir. Bu anlamda bizler de bu bedeli ödeme konusunda asla tereddüt etmedik. Zulmün böyle yoğunlaştığı dönemlerde tarih zulüm yapanı da zulme karşı direneni de mutlaka yazacaktır. Bizler tarihin haklı, onurlu ve meşru tarafında olmanın rahatlığı içerisindeyiz.

Direnenler kazanacak…

Çocuklarımızın geleceği üzerine örtülmek istenen bu karanlığı yırtarak, aydınlatmak için her gece en parlak yıldızları toplayıp biriktiriyoruz. Bir bayram coşkusuyla topladığımız yıldızları çocuklarımıza dağıtacağımız o aydınlık günlerin yakın olacağına olan inancımı da vurgulamak isterim. Her zaman olduğu gibi bugün de zulme karşı direnenler kazanacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle, her bir arkadaşımızı ve partilimizi selamlıyorum.”

Leave your comments

0
terms and condition.
  • No comments found