Perşembe, Aralık 13, 2018

Platzhalter roof5

 

Arama-2

Langfristige Artikel

Box Link

Events

 PANO

 

 

 

 

 Zonema de Domane ma

 

   
   
   
   

  

Dersimzaza.com'dan kısa bir açıklama

Facebook'ta sitemizin ismi ile benzerlik taşıyan bazı sayfalar görülmektedir. Bu sayfaların sitemizle hiç bir ilgisi yoktur. Sitemizin www.dersimzaza.com adresi dışında internet üzerinde herhangi bir hesabı ya da sayfası bulunmamaktadır.

Kamuoyunun dikkatine sunulur.

Dersimzaza.com

 


 

‘Bu nasıl bir vahşettir! Sonunda çocuklarımızın kemiklerini alıp eve götüreceğiz!’

 

 

‘Bu nasıl bir vahşettir! Sonunda çocuklarımızın kemiklerini alıp eve götüreceğiz!’

 

Yüksekova’da çocuklarının mezarı 5’inci kez tahrip edilen aileler, ‘Çocuklarımızın kemiklerini mezardan çıkarıp eve götüreceğiz’ dedi. DAİŞ’in Suruç saldırısında yaşamını yitiren öğretmen Süleyman Aksu’nun annesi ise ‘bu nasıl bir vahşettir’ diye tepki gösterdi

 

Özgürlükçü Demokrasi / 11 Kasım 2017

 

Colemêrg’ın (Hakkari) Gever (Yüksekova) ilçesine bağlı Orman Mahallesi’nde bulunan mezarlığın özel harekat timleri tarafından 5’inci kez tahrip edilmesine tepki gösteren aileler, yeniden saldırı olması halinde çocuklarının kemiklerini mezardan çıkarıp evlerine götüreceklerini söylediler.

Bu nasıl bir vahşettir

DAİŞ’in Suruç’ta 20 Temmuz 2014’te yaptığı saldırıda yaşamını yitiren öğretmen Süleyman Aksu’nun annesi Kudret Aksu, mezarlık saldırısını “Bu nasıl bir vahşettir” sözleriyle tepki göstererek, insanların kemiklerinden korkanların sürekli mezarlara saldırdığını söyledi. Oğlunu okutmak için sırtında taşıyıp okula götürüp getirdiğini dile getiren Aksu, “Oğlum zor şartlarda okudu. Kobanêli çocuklara oyuncak götürürken katledildi. Oğlumu ve arkadaşlarını katleden DAİŞ’nin bu zulmünün devamı getirildi. Süleyman’ı büyük hakaretler arasında zar zor defnettik. Yıllarca çalışıp yaptığı ev bir kibritle yakıldı. Arkadaşları ve öğrencilerinin yaptığı mezar 3 kezdir saldırıya uğruyor” ifadelerini kullandı.

DAİŞ ardılları gibi…

Mezarlıkta annelerle birlikte nöbet tutuklarını, saldırının bu yüzden sabah 05.00 saatlerine yakın bir zamanda yapıldığını kaydeden Aksu, saldırıların devam etmesi halinde çocuklarının kemiklerini alıp eve götüreceklerini ve burada nöbet tutacaklarını söyledi. Aksu, oğlunu DAİŞ’in öldürdüğünü ancak o günden bu yana karşılarında özel harekat timlerini gördüklerini vurgulayarak, “Oğlumu DAİŞ öldürdü ancak bunlar DAİŞ’in ardılları gibi sürekli oğlumun mezarına saldırıyorlar” dedi.

Mezarlardan elinizi çekin…Rojava’da DAİŞ saldırısında hayatını kaybeden Songül Kurt, Seraceddin Çelik ve İsmail Dere’nin de mezarı tahrip edilenler arasında. İsmail Dere’nin annesi Naciye Dere, oğlu ve arkadaşlarından kitlesel olarak toprağa verilmesinin intikamı alındığını söyledi. Saldırıyı “vahşet” olarak tanımlayan anne Dere “Benim bir oğlum bir kızım vardı. Oğlum şehit düştü. Kızım evli. Eşim de hayatını kaybetti. Oğlumun mezarına yakın olan Orman Mahallesi’ndeki evde tek başıma yaşıyorum. Oğlumdan uzak bir yere gitmek istemiyorum. Bu ev, operasyonlar esnasında özel harekat timleri tarafından yıkıldı. Mahallelilerin yardımıyla ev tekrardan inşa edildi. Burada yaşamaya devam edeceğim. Ölünce de oğlumun ve arkadaşlarının bulunduğu mezarda yine yanlarında olacağım” diye konuştu.

HABER MERKEZİ

 

Leave your comments

0
terms and condition.
  • No comments found