Pazartesi, Ocak 21, 2019

Platzhalter roof5

 

Arama-2

Langfristige Artikel

Box Link

Events

 PANO

 

 

 

 Zonema de Domane ma

 

   
   
   
   

  

Dersimzaza.com'dan kısa bir açıklama

Facebook'ta sitemizin ismi ile benzerlik taşıyan bazı sayfalar görülmektedir. Bu sayfaların sitemizle hiç bir ilgisi yoktur. Sitemizin www.dersimzaza.com adresi dışında internet üzerinde herhangi bir hesabı ya da sayfası bulunmamaktadır.

Kamuoyunun dikkatine sunulur.

Dersimzaza.com

 


 

KCK: Paris katliamı aydınlatıldı, hesap sormaya devam edeceğiz

 

KCK: Paris katliamı aydınlatıldı, hesap sormaya devam edeceğiz

 

KCK Yürütme Konseyi Eşbaşkanlığı, Kürt Özgürlük Hareketinin, Paris katliamının intikamını almaya söz verdiğini ve MİT yöneticilerinin yakalanmasıyla katliamın aydınlatıldığını belirtti.

 

ANF / HABER MERKEZİ

Pazartesi, 8 Oca 2018, 11:58

 

Paris katliamı tetikçisi Ömer Güney’in konuşmaması için cezaevinde öldürüldüğünü belirten KCK, katliamın Sabahattin Asal denetiminde ve doğrudan Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla gerçekleştirildiğini açıkladı.

KCK açıklamasında, katliamda rol oynayan MİT yöneticileri hakkında da yeni bilgiler verildi.

KCK, Fransa'nın katliam karşısındaki tutumunu da 'ahlaksızca' olarak tanımladı.

‘KATLİAMIN MİT TARAFINDAN YAPILDIĞI NETLEŞMİŞTİR’

KCK Yürütme Konseyi Eşbaşkanlığı imzasıyla bugün yayımlanan açıklamada, ‘’Paris katliamı üzerinden 5 yıl geçti. Kürt Özgürlük Hareketi bu katliamın intikamını almaya söz vermişti. Paris katliamının tetikçisi Fransa cezaevinde konuşmaması için öldürülmüştür. Ancak buna rağmen Paris katliamını planlayanlar kendilerini gizleyememişlerdir. Kürt Özgürlük Hareketi iki üst düzey MİT yetkilisini başarılı bir operasyonla yakalayarak Paris katliamının şifrelerini de çözmüştür. Paris Katliamının emri bizzat bugünün cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından şifahen Hakan Fidan’a verilmiş,  Hakan Fidan da dönemin MİT sorumlularından Uğur Kaan Ayık üzerinden bu katliamı planlandırmış ve yaptırmıştır. Uğur Kaan Ayık da İmralı görüşmelerine katılan Sabahattin Asal’a bağlı çalışan bir daire başkanıdır. Zaten daha önce ortaya çıkan yazılı ve sesli belgelerle bu katliamın MİT tarafından yapıldığı anlaşılmıştı. Yakalanan MİT üyelerinin verdiği ifadeler bu belgeleri doğrulamış ve katliamın MİT tarafından yapıldığı netleşmiştir. Bunu sağlatan kadın hareketinin her Çarşamba Paris’te yaptığı eylemler ve Özgürlük Hareketi'nin ısrarlı takibi olmuştur’’ denildi.

PKK’nin tüm mücadele tarihinde hiçbir suçu cezasız bırakmadığını belirten KCK, bunun en somut kanıtı olarak Diyarbakır 5 nolu cezaevindeki işkenceleri yaptıran Esat Oktay Yıldıran ve itirafçı Şahin Dönmez ile Yıldırım Merkit’in cezalandırılmasını gösterdi.

FRANSA'NIN TUTUMU AHLAKSIZCA!

‘’Sakine Cansız, Fidan Doğan ve Leyla Şaylemez’in katledilmeleri de AKP iktidarına pahalıya ödetilmiştir’’ denilen açıklama şöyle devam ediyor:

‘’MİT’in Özgürlük Hareketi'ne yönelik faaliyetleri büyük oranda çökertildiği gibi, AKP iktidarının suçluluğu da kanıtlanmıştır. Avrupa’da kimin terör estirdiği anlaşılmıştır. Fransa Cumhurbaşkanının Tayyip Erdoğan’la görüşmesinde ‘terörle mücadele edeceğiz’ demesinin ne kadar ahlaksızca ve ikiyüzlüce olduğu görülmüştür. Fransa Cumhurbaşkanı, Paris’in göbeğinde katliam yaptıran bir suçluyu ağırlamıştır. Bu açıkça devlet terörünü ödüllendirme olmuştur. Eğer Fransa yönetimi teröre karşı mücadelede samimiyse ilk önce Paris’in göbeğinde katliam yaptıran Tayyip Erdoğan ve Türk istihbarat örgütünün yakasına yapışmalıdır.’’

KATLİAMDA ROL ALAN MİT YÖNETİCİLERİNİN KİMLİKLERİ

‘’Bir katliamda sadece tetikçiler yargılanamaz; bu katliama emir verenler ve planlayanlar da yargılanır’’ vurgusunda bulunan KCK, Paris Katliamı davasının kapatılmasını skandal olarak değerlendirdi.

Fransız yargısının elinde katliamı MİT’in yaptığına dair güçlü kanıtlar bulunmasına rağmen bu davanın kapatılmasının kabul edilemez olduğunu belirten KCK, ‘’Türkiye ile ekonomik ve siyasi ilişkiler nedeniyle bu davanın kapatılması kirli bir ilişkiyi ifade etmektedir. Bu davanın düşürülmesi, Dreyfus olayı ile ciddi bir adalet bilincine ulaşan Fransız halkına da saygısızlık olmaktadır. Bu dava açılmalı; Tayyip Erdoğan, AKP iktidarı, MİT müsteşarı ve şu anda MİT müsteşar yardımcısı ve stratejik istihbarat sorumlusu olan Sabahattin Asal, Uğur Kaan Ayık ve Oğuz Yüret yargılanmalıdır’’ dedi.

Açıklamanın devamı şöyle:

AKP, ÖZGÜRLÜK HAREKETİNE KARŞI BAŞARISIZ OLMUŞTUR

Paris katliamını yapan Ömer Güney’in sesinin de içinde yer aldığı Sakine Cansız ve PKK yöneticilerine suikast ile ilgili toplantıdaki seslerden birinin Uğur Kaan Ayık’a, diğerinin de Uğur Kaan Ayık’ın emrinde çalışan Oğuz Yüret olduğu yakalanan MİT’çilerin itirafıyla netleşmiştir. Sabahattin Asal’ın Sakine Cansız’ın katledildiği 9 Ocak öncesi ve sonrası Kürt Halk Önderi ile yapılan görüşmelere katıldığı da netleşmiştir. Paris katliamı ile AKP iktidarının Kürt sorununda bir çözüm zihniyetine sahip olmadığı da açığa çıkmıştır. AKP iktidarının Kürt sorununun çözümüyle ilgili söylemlerinin halkları aldatmak için ortaya atılmış bir özel savaş söylemi olduğu anlaşılmıştır. Kürt Halk Önderi ve Özgürlük Hareketimiz samimi olarak demokratik çözüme zemin hazırlamak isterken, AKP iktidarı bu süreci Özgürlük Hareketini tasfiye etme fırsatı olarak ele almıştır.

MİT FELÇ EDİLMİŞTİR

Paris katliamı ile Özgürlük Hareketi'ni tasfiye etme saldırılarına benzer saldırılar bugün de sürdürülmektedir. Yakalanan iki MİT yöneticisi PKK yönetimine suikast yaparak hareketin ve toplumun moralini bozarak sonuç almak istediklerini itiraf etmişlerdir. Aslında bu gerçeklik AKP iktidarının Kürt Özgürlük Hareketi'ne karşı savaşta başarısızlığının kanıtı olmaktadır. Bu başarısızlık nedeniyle MİT sorumlularını riskli bir operasyonun içine sokmak zorunda kalmışlardır. Ancak tüm imkanları seferber etmelerine rağmen PKK ve KCK Yöneticilerine yönelik tüm girişimleri başarısız kalmıştır. Paris katliamı ise AKP iktidarının Özgürlük Hareketi'ne karşı mücadelesini güçlendirmemiş, daha da zayıflatmıştır. Kürt Özgürlük Hareketi’nin bileşenleri Paris şehitlerinin anısına mücadeleyi yükseltme ve bu katliamın hesabını sorma sözünü vermişlerdir. Bu sözlerini de katliamı yapan MİT’i felç ederek yerine getirmişlerdir. Böylece hem ailelerin hem de Kürt halkının bu katliamı yaptıranlardan hesap sorulması talebini de en güçlü biçimde yerine getirmiştir.

FRANSA’YA ÇAĞRI

Paris katliamı 6. Yılına girerken Fransa hükümetine bir kez daha çağrı yapıyoruz; bu katliam davasını düşürerek, sorumlulardan hesap sormayarak Fransa adaletini daha fazla kirletmemelidirler. AKP iktidarı ve Tayyip Erdoğan Paris katliamını yaparak Fransa halkına karşı suç işlemiştir. Fransa’daki DAİŞ katliamlarının baş sorumlusu da Tayyip Erdoğan ve AKP iktidarıdır. Fransa hükümeti eğer AKP iktidarı ve bu katliamın suç ortaklarından hesap sormazsa bu katliamların suç ortağı olacaktır. Ekonomik ve siyasi çıkarlar gereği bu katliamın sorumlularını görmezlikten gelmek Fransa hükümetine hayır getirmez. Kaybettiği moral değerler, Türkiye ile yaptığı ekonomik ilişkilerle kazandıklarının bin katına tekabül eder. Kirlenme ve katliamlarla suç işlemenin yarattığı kaybetmeler kadar büyük kaybetme olamaz. Bu açıdan Fransa hükümeti zararın neresinden dönülürse kardır diyerek Paris katliamı ve AKP iktidarına karşı tutumunu değiştirmeye ve Fransa halkının özlemlerine karşılık vermeye çağırıyoruz.

HESAP SORMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Özgürlük Hareketimiz Paris katliamını yapan AKP iktidarı ve bu katliamın sorumlularından bundan sonra da hesap sormaya devam edecektir. Bu katliamın üzerinden ne kadar yıl geçerse geçsin, sorumlulardan hesap sorulmaya devam edilecektir. Sakine Cansız, Fidan Doğan ve Leyla Şaylemez’in özlemleri olan özgür Kürdistan, demokratik Türkiye ve demokratik Ortadoğu mutlaka gerçekleştirilecektir.

 

Leave your comments

0
terms and condition.
  • No comments found