Pazartesi, Ocak 21, 2019

Platzhalter roof5

 

Arama-2

Langfristige Artikel

Box Link

Events

 PANO

 

 

 

 Zonema de Domane ma

 

   
   
   
   

  

Dersimzaza.com'dan kısa bir açıklama

Facebook'ta sitemizin ismi ile benzerlik taşıyan bazı sayfalar görülmektedir. Bu sayfaların sitemizle hiç bir ilgisi yoktur. Sitemizin www.dersimzaza.com adresi dışında internet üzerinde herhangi bir hesabı ya da sayfası bulunmamaktadır.

Kamuoyunun dikkatine sunulur.

Dersimzaza.com

 


 

Deniz Naki'nin avukatı: Savcı ırkçı çeteler üzerinde duruyor

 

 

Deniz Naki'nin avukatı: Savcı ırkçı çeteler üzerinde duruyor

 

Almanya'da silahlı saldırıya uğrayan Amedsporlu Deniz Naki'nin avukatı Soran Haldi Mızrak, Alman polisi ve savcının ırkçı Türk çeteler üzerine durduğunu söyledi.

 

Sputniknews / 08.01.2018

 

Habertürk'ten Mehmet Kayahan'ın haberine göre, TFF 2. Lig Kırmızı Grup'ta mücadele eden Amed Sportif Faaliyetler Kulübü futbolcusu Deniz Naki, devre arasında ailesini görmek için Almanya'ya gitti.

 

Sakatlığı bulunduğu için tatilini biraz daha uzatan Naki'ye, dün gece Türkiye saatiyle saat 01.15 sıralarında aracıyla Almanya'nın Aachen Otobanı'nda seyir halindeyken plakasız siyah bir araçtan ateş açıldı. Saldırıda Naki yara almazken, aracına 2 kurşun isabet etti. Naki'nin ihbarıyla olay yerine gelen Alman polisi inceleme yaparak delil topladı. Çevredeki güvenlik kameraları incelemeye alındı. Olayla ilgili soruşturma başlatılırken, Alman polisi kaçan saldırganları arıyor.

MIZRAK: HEDEF GÖSTERİLİYOR

 

Deniz Naki'nin avukatı Soran Haldi Mızrak, "Otobanda giderken seyir halindeki bir plakasız araçtan ateş açılmış, aracına 2 kurşun isabet etmiş. Özellikle aracın lastiklerine isabet ettirmeye çalışmışlar. Olay yerine gelen polis Deniz'in ifadesine başvurdu. Deniz yara almadı, sağlık durumu iyi. Alman polisi soruşturmayı Almanya'da bulunan Türk ırkçı çeteler üzerinde yoğunlaştırmış durumda. Deniz hakkında 2 yıldır yazılıp çiziliyor. Hedef gösteriliyor. Bu hedef göstermelerin sonucunda Mersin'de saha içinde saldırıya uğradı. Bu da onun farklı bir versiyonu. Almanya'daki avukatlar, arkadaşlar ve parlamenterler konuyu yakından takip ediyor" diye konuştu.

 

EDEMEN: CİDDİ KIRILMALARA NEDEN OLACAK

Naki'nin sağlık durumunun iyi olduğunu belirten ve saldırıyı kınayan Amed Spor Başkanı Nurullah Edemen, soruşturmanın tamamlanmasını beklediklerini söyledi. Naki'nin daha önce saha içi ve dışında saldırıya uğradığını hatırlatan Edemen, "Irkçılar tarafından yapılmışsa bu durum ciddi kırılmalara neden olacak" dedi.

-------------------------

 

Deniz Naki: Saldırıyı MİT yapmış olabilir!

 

Amedspor futbolcusu Deniz Naki, Aachen'dan Köln istikametine doğru aracıyla seyir halindeyken silahlı saldırıya uğradı. Naki, saldırının MİT tarafından yapılmış olabileceğini söyledi.

 

ANF / AACHEN

Pazartesi, 8 Oca 2018, 06:48

 

Amedspor futbolcusu Deniz Naki, Almanya’nın Aachen-Köln istikametindeki A4 otobanında aracı ile seyir halinde iken sol taraftan duyduğu bir ses üzerine döndüğünde, silahın patladığını söyledi.

Ateş edenleri görmediğini belirten Naki, "bir kaç el ateş ettiler, aracıma iki mermi isabet etti. Saldıranlar olay yerinden hızla uzaklaştılar."

Olayın gerçekleştiği yerde ANF’ye konuşan Deniz Naki, ‘Bu saldırıyı MİT’in yapmış olabileceğinden şüphelendiğini’ söyledi.

Naki, Türkiye'de birkaç yıldan bu yana yaşadığı hukuki sorunlara da dikkat çekerek, HDP Milletvekili Garo Paylan'ın kısa süre önce, bazı grupların Avrupa'da suikast eylem planı yaptığına dair açıklamalarını hatırlattı.

Naki, 9 Ocak 2013 yılında Paris'te Sakine Cansız, Fidan Doğan ve Leyla Şaylemez'in suikast sonucu öldürülmelerini hatırlattı ve ‘’Belki de 5 yıl sonra bana suikast düzenlemek istediler. Yapamadılar, yapamayacaklar. Korkum yok, dik duruşluyuz biz'' şeklinde konuştu.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Leave your comments

0
terms and condition.
  • No comments found