Pazar, Şubat 18, 2018

Platzhalter roof5

 

Arama-2

Langfristige Artikel

Box Link

Events

Pano

 

 ADEF 3. OLAĞAN KONGRESİNE DERSİM HALKI VE TÜM KARDEŞ HALKLAR DAVETLİDİR !!!

ADEF 3. Olağan Kongresi 03. Mart 2018 Tarihinde Hattersheim Alevi Kültür Merkezinde gerçekleştirilecektir.

Orta Doğu’da yaşanan savaş ve bu savaşın ülkemize ve Dersime yansımaları ile EFRİN işgalin yaşandığı bir sürece denk gelen Kongremiziz yüklendiği misyon önemlidir.

Kürt ulusun inkar ve imha siyaseti güden yeni Osmanlı güruhlarına karşı Halkların ortak direnişin sahiplenme,
Komşu Halklarla dayanişma şiyariyla Dersim kongremizi gerçekleştiriyoruz.

Dersim Toplumunun gelecegini olumlu anlamda etkileme konusunda da tarihi bir adım olacaktır.

Her ulus ve inançtan halklarımızın kongremize katılıp, canlı tartışmalarla katkılar sunmalarını bekliyoruz.


ADRES:

HATTERSHEIM AKM
RHEINSTRASSE 3;
65795 HATTERSHEIM-
OKRIFTEL

Tarih: 03.03.2018 Cumartesi
Saat: 12.00

ADEF YÖNETİM KURULU

   
   
   
   

  

Dersimzaza.com'dan kısa bir açıklama

Facebook'ta sitemizin ismi ile benzerlik taşıyan bazı sayfalar görülmektedir. Bu sayfaların sitemizle hiç bir ilgisi yoktur. Sitemizin www.dersimzaza.com adresi dışında internet üzerinde herhangi bir hesabı ya da sayfası bulunmamaktadır.

Kamuoyunun dikkatine sunulur.

Dersimzaza.com

 


 

DTK: Özyönetim direnişçilerini anıyoruz

 

DTK: Özyönetim direnişçilerini anıyoruz

 

 

 

Demokratik Toplum Kongresi (DTK), Cizîr’de (Cizre) sokağa çıkma yasağı sürecinde 300’e yakın insanın yaşamını yitirdiği saldırıların ikinci dönümüne ilişkin yazılı açıklama yaptı. Yapılan açıklama şöyle denildi:

“AKP-MHP’nin, Kürt düşmanlığı üzerinden oluşturdukları milliyetçi-ırkçı ittifakın Kürt halkına yönelik gerçekleştirdiği her cepheden saldırılar aralıksız sürdürülmektedir. İki yıl önce, Kürt halkının en meşru hakkı ve en demokratik talebi olan kendi kendini yerinden yönetme arzusu ve bu yöndeki öz yönetim direnişlerine karşı büyük saldırılar gerçekleştirildi. Sur, Cizre, Nusaybin, Şırnak, İdil ve diğer Kürt il ve ilçelerindeki direnişler sonrasında, Kürt şehirleri yakılıp yıkılarak ve çoğu kadın ve çocuk yüzlerce sivil Kürt katledildi.

Gerçekleştirilen bu katliamlarla Kürt halkının ulusal ve demokratik talepleri ve mücadelesi bastırılmak, tasfiye edilmek istendi. Cizre’de bodrumlarda 300’e yakın sivil Kürt acımasız bir biçimde tanklarla bombalanarak, yakılarak katledildi.

Bugün, Cizre katliamının ikinci yıldönümü. Katliamın ikinci yıldönümünde, Mehmet Tunç ve Asya Yüksel’in şahsında bütün özyönetim direnişçilerini saygıyla anıyor, onların direngen ve kahramanca mücadelelerinin bütün bir yaşam boyunca bizlerin ilham kaynağımız olduğunu büyük bir bağlılıkla ifade ediyoruz.”

HABER MERKEZİ

Leave your comments

0
terms and condition.
  • No comments found