Pazar, Şubat 18, 2018

Platzhalter roof5

 

Arama-2

Langfristige Artikel

Box Link

Events

Pano

 

 ADEF 3. OLAĞAN KONGRESİNE DERSİM HALKI VE TÜM KARDEŞ HALKLAR DAVETLİDİR !!!

ADEF 3. Olağan Kongresi 03. Mart 2018 Tarihinde Hattersheim Alevi Kültür Merkezinde gerçekleştirilecektir.

Orta Doğu’da yaşanan savaş ve bu savaşın ülkemize ve Dersime yansımaları ile EFRİN işgalin yaşandığı bir sürece denk gelen Kongremiziz yüklendiği misyon önemlidir.

Kürt ulusun inkar ve imha siyaseti güden yeni Osmanlı güruhlarına karşı Halkların ortak direnişin sahiplenme,
Komşu Halklarla dayanişma şiyariyla Dersim kongremizi gerçekleştiriyoruz.

Dersim Toplumunun gelecegini olumlu anlamda etkileme konusunda da tarihi bir adım olacaktır.

Her ulus ve inançtan halklarımızın kongremize katılıp, canlı tartışmalarla katkılar sunmalarını bekliyoruz.


ADRES:

HATTERSHEIM AKM
RHEINSTRASSE 3;
65795 HATTERSHEIM-
OKRIFTEL

Tarih: 03.03.2018 Cumartesi
Saat: 12.00

ADEF YÖNETİM KURULU

   
   
   
   

  

Dersimzaza.com'dan kısa bir açıklama

Facebook'ta sitemizin ismi ile benzerlik taşıyan bazı sayfalar görülmektedir. Bu sayfaların sitemizle hiç bir ilgisi yoktur. Sitemizin www.dersimzaza.com adresi dışında internet üzerinde herhangi bir hesabı ya da sayfası bulunmamaktadır.

Kamuoyunun dikkatine sunulur.

Dersimzaza.com

 


 

QSD’den son 24 saatin bilançosu

 

QSD’den son 24 saatin bilançosu

 

EFRÎN – QSD Basın Merkezi İşgalci Türk ordusu ve ona bağlı çetelerle QSD savaşçıları arasında Efrîn’de yaşanan çatışma, işgal saldırıları ve direnişin 24 saatlik bilançosunu açıkladı.

20 Ocak gününden itibaren işgalci Türk ordusu ve ona bağlı çetelerin Efrîn’e yönelik işgal saldırılarına ‘Çağın Direnişi’ ile karşılık veren QSD son 24 saattin bilançosunu açıkladı.

Demokratik Suriye Güçleri (QSD) Basın Merkezi’nin yapmış olduğu açıklama şöyle:

Efrîn/kent merkezi

İşgalci Türk ordusu ve ona bağlı çete grupları Efrîn kent merkezini ve Ênhecerê köyüne giden dört yolu dün sabah saatlerinden saat 11:00 kadar ağır silahlarla bombaladı.

Dün akşam saat 19:00’da işgalciler Eşrefiyê mahallesi ve kent merkezine yakın olan Turindê köylerini toplarla bombaladı.

Şera

Sarîncekê ve Duraqliya köyü cephesini işgalci Türk ordusu ve ona bağlı çeteler dün saat 17:00 kadar toplarla bombaladı.

Bombardımandan sonra savaşçılarımızla işgalci güçler arasında çatışmalar yaşandı. Daha sonra Türk savaş uçakları Duraqliya köyünü bombaladı.

İşgalci ordu ve ona bağlı çeteler Dêrsiwanê köyünü ağır silahlarla sabah saatlerinden gece saat 11:00’a kadar bombaladı. Bombardıman sonucu sivil yerleşim yerleri zarar gördü.

Şiyê

Şiyê ilçesine bağlı cephede işgalci ordu ve ona bağlı çeteler, ilçeye bağlı tüm köyleri ağır silahlarla bombaladı. Bombardıman dün akşamdan bu sabah saat 11:00 kadar devam etti.

İşgalci güçler Çeqela köyünü ağır silahlarla bombaladı. Bombardıman şu saatlere kadar da devam ediyor.

Reco

Qude köyü cephesinde savaşçılarımız ve işgalci güçler arasında şiddetli çatışmalar yaşandı. Savaşçılarımız işgalcilerin bu cephe üzerindeki saldırılarını kırarak, işgalcilere ait bir miktar silah ele geçirdi. Çeteler geri çekilmek zorunda kaldı.

Bugün de sabah saatlerinden itibaren işgalci ordu ağır silahlarla Qude köyü ve çevresini bombalamakta, savaş uçakları da dolaşmaktadır.

Bilbilê

İşgalci güçler ile savaşçılarımız arasında dün akşam saat 19:00’da yaşanan şiddetli çatışmalarda, düşmana ağır darbeler vuruldu. Düşmanın bir tankı imha edilmiştir.

Sabah saatlerinden itibaren işgalci orduya ait keşif uçakları Bilbilê ilçe merkezi üzerinde dolaşmakta, işgalciler ilçenin köy ve tepelerini ağır silahlarla bombalamaktadır.”

 

Leave your comments

0
terms and condition.
  • No comments found