Pazartesi, Temmuz 06, 2020

Platzhalter roof5

 

Arama

Langfristige Artikel

Box Link

Events


 

 PANO

 

 

 

AABK Genel Sekreteri Erdal Kılıçkaya Zini Gediği Anıtı'na Yapılan

Saldırıyı Değerlendirdi (18 Haziran 2020 / Yol TV)

 
 
   
   
   

  

Dersimzaza.com'dan kısa bir açıklama

Facebook'ta sitemizin ismi ile benzerlik taşıyan bazı sayfalar görülmektedir. Bu sayfaların sitemizle hiç bir ilgisi yoktur. Sitemizin www.dersimzaza.com adresi dışında internet üzerinde herhangi bir hesabı ya da sayfası bulunmamaktadır.

Kamuoyunun dikkatine sunulur.

Dersimzaza.com

 


 

Le Point: Gerilim, çatışma yok, etnik temizlik operasyonu var

 

 

Le Point: Gerilim, çatışma yok, etnik temizlik operasyonu var

 

Fransız Le Point dergisi, daha önceki bir sayısında Erdoğan için “diktatör” demişti. Dergi bu kez “Erdoğan’ın yöntemi etnik temizlik” diyerek 15 sayfalık bir dosya hazırladı.
 

 

Fransız Le Point dergisi, daha önceki sayısında Türk Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için,  “ diktatör” demişti. Derginin kapağında asker selamına duran Erdoğan’ın fotoğrafı ile “Kök kazıcı Erdoğan’ın yöntemi, etnik temizlik” başlığı kullanıldı.

“Kürtleri katletmesine ve Avrupa'yı tehdit etmesine izin verecek miyiz ?” manşetini atan dergi, Kürtlere yönelik işgale ve katliamlara ilişkin 15 sayfalık bir dosya hazırladı.

‘Diktatör, kök kazıcı Erdoğan’

“Kök kazıcı Erdoğan” başlıklı yazıda, Kürtlerin nasıl Batı tarafından terk edildiği anlatılırken, Kürtlerin bir kez daha “tarihin rehineleri” olduğu belirtildi.

Derginin müdürü Gernelle, son sayıya ilişkin Twitter hesabı üzerinde paylaştığı görsel sunumda, “Erdoğan sadece bir diktatör değil, bir kök kazıcıdır” dedi.

Gernelle, “Çünkü doğruları söylemek gerekiyor, zira bu konuda bir örtülü ifadeler kullanılıyor. Suriye’de Türk operasyonundan bahsediliyor, gerilimlerden, çatışmalardan bahsediliyor. Hayır, gerilim yok, bir çatışma yok. Bir etnik temizlik operasyonu var” diye konuştu.

2018 yılında bunun Efrîn’de yaşandığını hatırlatan Gernelle, son işgal saldırısının “Erdoğan’ın ittifakları olan” bazı El Kaide ve DAİŞ unsurlarının desteğiyle başladığına dikkat çekti.

Gernelle, “Şu an yaşananlar, Erdoğan’ın yerine kirli işlerini yapan bu milislerin gerçekleştirdiği toplu infazlardır. Sakinlerinden tamamen boşaltılan köylerdir. Bu dayanılmaz bir durum” ifadelerini kullandı.

‘Gözlerimizi açmanın zamanıdır’

Erdoğan’ın Fransa’daki Türkleri de nasıl yönetmeye çalıştığına dair çalışmaların da dergide yer aldığını belirtirken, “Gözlerimizi açmanın zamanıdır” diye noktaladı.

Türk Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Başsavcılığı nezdinde derginin müdürü Etienne Gernelle ve uluslararası servisinin yazı işleri müdürü Romain Gubert hakkında suç duyurusunda bulundu. Türk hükümeti de Perşembe günü dergiye tepki göstermişti.