Cuma, Ağustos 07, 2020

Platzhalter roof5

 

Arama

Langfristige Artikel

Box Link

Events


 

 PANO

 

 
 

 
 
   
   
   

  

Dersimzaza.com'dan kısa bir açıklama

Facebook'ta sitemizin ismi ile benzerlik taşıyan bazı sayfalar görülmektedir. Bu sayfaların sitemizle hiç bir ilgisi yoktur. Sitemizin www.dersimzaza.com adresi dışında internet üzerinde herhangi bir hesabı ya da sayfası bulunmamaktadır.

Kamuoyunun dikkatine sunulur.

Dersimzaza.com

 


 

Unicef’ten Tıl Rifat tepkisi: Çocuk öldürmekten sorumlu tutulmalı

 

Unicef’ten Tıl Rifat tepkisi: Çocuk öldürmekten sorumlu tutulmalı

 

Unicef yaptığı açıklamada Til Rifat’ta 15 yaşın altında 8 çocuğun katledildiğini belirterek, saldırıyı yapanların çocuk ölümlerinden sorumlu tutulmasını istedi.

 
ANF / CENEVRE

Salı, 3 Ara 2019, 14:10

Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (Unicef) yaptığı açıklama ile Türk devleti ve ona bağlı çetelerin Tıl Rıfat’ta yaptığı saldırılar sonucu yaşamını yitiren çocuklara dikkat çekti.

2 Aralık Pazartesi günü düzenlenen bombardımanda 15 yaşın altındaki 8 çocuğun hayatının kaybettiği ve 8’inde yararlandığının ifade edildiği açıklamada, "Son bir aylık sürede saldırılardan kaynaklı Suriye’nin Kuzey’inde 34 çocuk yaşamını yitirdi” denildi. Saldırıda toplamda 8’i çocuk 10 sivil katledilmiş, 10’dan fazlası yaralanmıştı.

Suriye’nin birçok merkezinde devam eden çatışmalardan kaynaklı gün geçtikçe çocuk ölüm sayılarının arttığının söyleyen Mercado, çatışma ortamlarında temel prensip olan çocukların korunmasının dokuz yıldır süren Suriye savaşında tamamen gözardı edildiğini belirtti.

Suriye’de çatışan taraflara çocukların her şart altında korunması gerektiği çağrısını yapan Unicef, “Saldırıyı yapan kesimlerin kasıtlı bir şekilde çocuk öldürmekten sorumlu tutulması gerekir” dedi